مرکز تخصصی تعمیرات برد انواع ماشین لباسشویی

تعمیرات تخصصی برد انواع ماشین لباسشویی در سراسر تهران توسط نیروی متخصص و دوره دیده در محل شما.
فقط کافیست با شماره 02136604282 و یا سایر شماره های زیر تماس بگیرید تا متخصصان ما در سریعترین زمان ممکن جهت تعمیر و بررسی برد ماشین لباسشویی شما به محل اعزام و در کوتاه ترین زمان ، نسبت به تعمیر برد ماشین لباسشویی شما اقدام کنند و درصورتی که برد لباسشویی شما نیاز به اقدامات بیشتری و تعویض قطعه داشته باشد به مرکز تعمیرات نوین صنعت ارسال می گردد.

تعمیرات تخصصی تعمیرات تخصصی

برد ماشین لباسشویی ال جی

برد ماشین لباسشویی سامسونگ

برد ماشین لباسشویی دوو

برد ماشین لباسشویی آریستون

برد ماشین لباسشویی اسنوا

برد ماشین لباسشویی کندی

برد ماشین لباسشویی ایندزیت

برد ماشین لباسشویی کنوود

نوین صنعت مرکز تعمیرات برد انواع ماشین های لباسشویی ایرانی و خارجی

امروزه با بالا بودن نرخ لوازم مصرفی لوازم خانگی ترجیح مشتریان در درجه اول تعمیرات و بعد در صورت اجبار تعویض می باشد. در این مرکز انواع برد ماشین لباسشویی های ایرانی و خارجی توسط تکنسین های مجرب تعمیر می‌شوند.

نوین صنعت آمادگی تعمیر انواع بردهای ماشین لباسشویی مثل سامسونگ ،ال جی ، کنوود ، ایندزیت ، زیرووات ،  آبسال و … می‌باشد.

لازم به گفتن این نکته است که برخی بردهای الکترونیکی ماشین های لباسشویی قابل تعمیر نمی‌باشند و ارزش تعمیر ندارند به دلیل اینکه هزینه تعمیر با تعویض خیلی متفاوت نمی‌باشد و به نفع مشتری می‌باشد که به جای تعمیر برد آن را تعویض نماید.

اقدامات نوین صنعت مرکز تعمیرات انواع برد ماشین های لباسشویی ایرانی و خارجی  

 • کارشناسان نوین صنعت به محض تماس مشتری و در صورت نیاز به تعمیرکار ، مشخصات شما برای تکنسین ارسال می شود و بعد از 15 دقیقه با شما تماس گرفته می شود و بعد از راهنمایی های اولیه در سریع ترین زمان ممکن تکنسین به محل شما مراجعه کرده و مشکل برد پکیج شما بررسی می شود.
 • درصورتی که به تشخیص تکنسین برد دستگاه شما نیاز به تعویض قطعه داشته باشد تمامی قطعات تعویض شده شرکت اصلی و دارای گارانتی 6 ماهه می باشد.
 • بعد از ارائه خدمات توسط تکنسین های این مجموعه از طرف تیم پشتیبانی نوین صنعت با مشتری تماس گرفته خواهد شد و میزان رضایت مشتری از خدمات ارائه شده ، در راستای ارتقاء کیفیت خدمات بررسی و پایش میگردد.

برخی از مهم‌ترین علائم خرابی برد ماشین لباسشویی عبارتند از:

 • سریع خاموش شدن ماشین لباسشویی
 • خرابی یا خاموش شدن پنل الکترونیکی دستگاه
 • اختلال در عملکرد دستگاه یا عدم انجام فرمان‌های صادره به آن

نقشه برد ماشین لباسشویی

قبل از اینکه به نحوه تعمیر برد بپردازیم، شما را با قسمت‌های مختلف بردهای الکترونیکی و درواقع نقشه برد ماشین لباسشویی آشنا می‌کنیم که این امر می‌تواند در هنگام انجام تعمیرات بسیار کارساز و کمک‌کننده باشد.

 • قسمت پاور: پاور را می‌توان مهم‌ترین قسمت برد نامید. بروز هرگونه ایراد در این قسمت به معنای خرابی کامل برد است.
 • خازن‌ها: خرابی در خازن‌ها می‌تواند در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کند و یا به‏طورکلی، ماشین را از کار بیندازد.
 • آی سی برنامه پذیر: این آی سی نقش مهمی در عملکرد ماشین لباسشویی دارد و چنانچه دچار خرابی گردد، مجبور به تعویض کامل برد هستیم.
 • رله‌ها
 • سوییچ‌های الکترونیکی
 • آی سی رگلاتور

 تعمیر برد ماشین لباسشویی کاری بسیار دقیق و مهم می باشد که باید توسط تکنسین فنی انجام شود.

برد ماشین لباسشویی را می توان از مهم ترین قطعات به کار رفته در این دستگاه دانست که وظیفه کنترل تمامی قطعات لباسشویی را بر عهده دارد. در بسیاری از مواقع ممکن است علائمی مبنی بر خرابی برد لباسشویی مشاهده گردد که باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه شود. برد الکترونیکی در لباسشویی و سایر وسایل برقی از جمله قطعات حساس و گران قیمت می باشد. بهتر است تا بررسی و تعمیرات آن حتما توسط افراد متخصص انجام گیرد. تعمیر برد لباسشویی نیازمند تخصص و مهارت بالایی است.

برد ماشین لباسشویی چیست؟

برد مدار لباسشویی یک برد مدار چاپی یا به عبارتی PCB است. قطعات الکتریکی خود وظیفه کنترل ماشین‌های لباسشویی را برعهده دارد. برد مانند مغز ماشین لباسشویی عمل می ‌کند. تقریباً هر عملکردی که ماشین لباسشویی انجام می دهد توسط برد کنترل می شود.

برد لباسشویی های ساده، فقط به ماشین لباسشویی دستور می دهند که چه زمانی باید آبگیری کند یا لباس ‌ها را آبکشی کند. اما ماشین‌ های لباسشویی امروزه بردهای پیشرفته ‌تری دارند. برد های الکترونیکی در صورت تماس با آب، به شدت آسیب می بینند.

در صورت آسیب دیدن برد باقی اجزا قادر به انجام کار خود نخواهند بود. برد وظیفه اطمینان از اینکه دستگاه تمام عملکردهای شستشو را به درستی انجام می دهد بر عهده دارد، و همچنین عملکردها را بارگذاری می کند. بعضی از ماشین ‌های لباسشویی دارای برد نیستند، اما معمولا مدل ‌های بسیار ساده و اولیه با عملکرد محدود هستند.

برد ماشین لباسشویی چگونه کار می کند؟

برد لباسشویی نسبت به دستگاهی که با آن جفت می شود را می توان با سطوح مختلف پیچیدگی برنامه ریزی کرد. در یک ماشین لباسشویی ساده، برد فقط وظیفه انجام کارهای رایج و ساده ی آبکشی، شستن و چرخاندن لباس ها را بر عهده خواهد داشت.

لباسشویی های پیشرفته ‌تر ممکن است به عملکردهای بیشتری مثل بخار دادن لباس ‌ها برای تمیز کردن بهتر آنها نیاز داشته باشند. صرف نظر از عملکرد ماشین لباسشویی، برد را می توان طوری برنامه ریزی کرد که ویژگی های مختلفی را در خود جای دهد. این واقعیت که از آب برای کار کردن ماشین‌های لباسشویی استفاده می‌شود، احتمال تماس یا سرریز شدن آب و خیس شدن برد لباسشویی را ایجاد می‌کند.

تعمیر برد

با توجه به اینکه در بردها از قطعات الکتریکی استفاده شده، بنابراین آب می تواند عمر برد را کوتاه کند و به طور دائم آن را از کار بیاندازد. مصرف کنندگان باید مراقب باشند که آب به این قسمت نرسد. برد ماشین لباسشویی اغلب یکی از مهم ترین بخش های این دستگاه است.

اگر برد آفلاین شود یا قطع شود ماشین لباسشویی کار نمی کند، زیرا نمی داند چگونه عملکرد خود را انجام دهد. این بدان معناست که برد یک قطعه حیاتی است که باید در اسرع وقت پس از خرابی تعویض و یا تعمیر شود. برد زمانی کار خود را آغاز می کند که به برق متصل شده باشد. با انتخاب دکمه روشن و خاموش، برد سیگنال مربوط به روشن و خاموش شدن را دریافت می کند.

تعمیر برد ماشین لباسشویی شامل باز کردن برد و بررسی قطعات و مسیرهای مسی آن با استفاده از ابزارهایی مانند مولتی متر می باشد. اینانلو سرویس برای پیشگیری از بروز مشکلات جدی مانند سوختن برد دستگاه، به شما توصیه می کند هر شش ماه یکبار از سرویس دوره ای برای تمامی دستگاه های منزل از جمله لباسشویی استفاده کنید. هدف اینانلو سرویس از سرویس های دوره ای بالا بردن طول عمر قطعات و جلوگیری  از خرابی های احتمالی می باشد.

ضرورت تعمیر برد

یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی که با پیشرفت تکنولوژی به روز شده است، برد الکترونیکی است که در ماشین لباسشویی های جدید پیشرفته تر شده است. وظیفه اصلی برد در لباسشویی کنترل و هدایت فرمان هایی است که از سوی دکمه استارت برای شروع کار و تایمر که زمان شستشو را معین می کند، است.

تعویض برد ماشین لباسشویی

در صورت خرابی برد الکترونیکی، حتی ماشین لباسشویی روشن نیز نخواهد شد. ماشین لباسشویی های جدید دارای بردهای تخصصی و پیشرفته تری هستند. وظایف آنها کنترل سایر قسمت های ماشین لباسشویی است. اگر برد لباسشویی دچار مشکل و نقص فنی شود، باید تعمیرات آن را به اینانلو سرویس بسپارید و از دست کاری کردن آن بپرهیزید. اینانلو سرویس ارائه دهنده خدمات تعمیر لوازم خانگی در استان البرز است که با بهترین ها و خبره ترین تکنسین های استان البرز همکاری می کند تا شما بهترین خدمات را دریافت کنید.

چگونه برد خراب می شود؟

شایع ترین دلیل خرابی برد لباسشویی نوسان برق است.در ایران و در فصل تابستان شاهد بیشترین حد از نوسانات برق هستیم. اینانلو سرویس راهکارهای زیادی برای شما دارد که در کنترل نوسان برق کمک می کند. از بهترین آنها نصب استابلایزر خانگی است.

استابلایزر چیست ؟

استابلایزر دستگاهی الکترونیکی است که تضمین می کند یک وسیله ی برقی، از جریان بدون نوسان الکتریسیته تغذیه خواهد کرد. به بیان ساده تر، ازدیاد، کمبود یا نوسان های ذره بینی و ناگهانی، در پشت استابلایزر باقی خواهند ماند. در کل الکتریسیته ای که به یک یخچال، لباسشویی و هر وسیله برقی دیگر می رسد، دقیق است، صاف و بی مشکل. 

هزینه تعمیر و تعویض برد لباسشویی

از مطرح ترین برندهای لباسشویی موجود در بازار کشورمان می‌توان به برندهای بوش، سامسونگ، ال‌جی، دوو، اسنوا، ایندوزیت، پاکشوما و… اشاره کرد. هر یک از این برند ها، انواع متفاوتی از لباسشویی را به بازار عرضه می‌کنند که در تولید آن‌ها تکنولوژی‌های متفاوتی بکار رفته است. به همین خاطر قیمت برد لباسشویی نیز بسته به نوع برند، مدل و تکنولوژی استفاده شده در تولید آن‌ها، انواع مختلفی دارند و طبیعتا قیمت‌های متفاوتی نیز خواهند داشت.

این موضوع که تعویض یا تعمیر برد، کدام یک امر مقرون به صرفه‌تری است، نمی توان پاسخ مشخصی داد. زیرا قیمت و نوع برد در بازار، نوع تعمیر مورد نیاز، نوع قطعه خراب و قیمت آن و مواردی دیگر می توانند در این امر تاثیرگذار باشند.

در کلی می توان گفت اگر مشکل برد را می توان با یک تعمیر ساده و کم هزینه، برطرف کرد، بهتر است برد را تعمیر کنیم. اما اگر هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی بالاست و یا اینکه قطعه گران قیمتی از برد خراب باشد، بهتر است برد به طور کامل تعویض شود. البته که تمام این ها مطابق تشخیص تکنسین های حرفه ای اینانلو سرویس می باشد.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

دلیل دیگری که باعث خراب شدن برد ماشین لباسشویی می شود، نفوذ آب به این قسمت ها است. زمانی که آب به برد لباسشویی می رسد، می تواند خازن، فیوزها و سیم کشی برد را دچار مشکل کند. هر چند در گذشته بردها به گونه ای طراحی می شدند که آب می توانست به راحتی به آنها آسیب بزند. در نسل های جدید از یک لایه عایق قطور برای محافظت از برد استفاده شده، به طوری که آب نتواند به آن نفوذ کند.
استفاده مکرر و زیاد از ماشین لباسشویی نیز به برد آسیب می زند. منظور از استفاده مکرر این است که شما بلافاصله پس از اتمام شستشو، برنامه دیگری برای لباسشویی مشخص کنید و به طور مکرر و مداوم از آن کار بکشید. دلایل بسیار زیادی مانند گرما، بار بیش از حد مجاز و فرسودگی دستگاه می توانند موجب خراب شدن برد لباسشویی شوند.
تعمیر برد ماشین لباسشویی یکی از تخصص های اینانلو سرویس است که توسط تکنسین های حرفه این مجموعه انجام می شود.

چرا نوین صنعت برترین مرکز تعمیرات برد لوازم الکترونیکی و ماشین های لباسشویی ایرانی و خارجی می باشد؟

پشتیبانی 24 ساعته

تماس با مشتری تا 15 دقیقه پس از ثبت اطلاعات

کادری مجرب و متخصص

استفاده از قطعات اصلی 

تجربه بالای 25 سال در زمینه تعمیرات انواع برد

بررسی کیفیت خدمات و نظرسنجی پس از انجام کار

6 ماه ضمانت قطعات تعویض شده

رعایت نظافت و استفاده کامل از پروتکل های صحیح بهداشتی مقابله با کرونا

نوین صنعت مرکز تخصصی تعمیرات انواع لوازم خانگی و پکیج

اعزام تکنسین در کمترین زمان ممکن